Menu

znajomi Nieznajomi

Zdjęcia ludzi spotkanych na szlaku codziennej gonitwy. Blog Piotra Żurka.

Yana - Ścigana przez FSB

zur77

bl7Amo1ihjw

 
Przy przekraczaniu granicy  Kanada  - USA  okazało się iż Rosji nie w smak są podróże Yany - FSB wystąpiło o ekstradycję i oskarża o handel niewolnikami 
 
W opisie jej towarzysza Siegieja :
 
- Wzieli  paszporty i natychmiast zaczęli nas przeszukiwać, przechwycili telefony, plecaki i ogólnie wszystkie rzeczy. 
- Po jakimś czasie Yana została wzięta w głąb posterunku , a ja usiadłem na korytarzu i zastanawiałem się, co to  za zwierzęce podejście do Rosjan! Może dlatego, że szliśmy pieszo, a może z powodu jabłek i kiełbasy z niedźwiedzia, które próbowaliśmy przemycić? 
- Tymczasem funkcjonariusze celni długo grzebali w plecakach, usuwając nieznane im przedmioty. Ze wszystkimi strażnikami studiowałem przez długi czas słoik z suszonymi grzybami, nasze  botki z kombinezonu przeciwchemicznego . Kiełbasa i jabłka ich nie interesowały. chociaż byłem gotowy oddać kiełbasę, żeby się ich pozbyć. 

"Kilka godzin później Yana została przywieziona, jak się okazało po przesłuchaniu, gdzie została poinformowana, że ​​FSB oskarża nas o handel niewolnikami i prosi o naszą ekstradycję." I że FSB jest tak potężną organizacją, że teraz nie wiedzą, co z nami zrobić
 
- Przesłuchanie prowadził Meksykanin, który mówi po angielsku nie lepiej niż ja. Przysięgałem pod przysięgą, że nie handluję ludźmi i nic nie robię. Meksykanin był zaskoczony, że po takim zachowaniu władz rosyjskich  wciąż chcemy kiedyś wrócić do Rosji. 
 
Pomogły zdjęcia z przepłynięcia cieśniny Beringa:

- Spojrzeli  tylko na zdjęcia katamaranu i zdumiali  się. To zdjęcie w telefonie jest sukcesem. Pojawiła się myśl, aby go wydrukować , aby nie grzebać w telefonie za każdym razem. 
- Potem wzięli odciski palców i zrobili zdjęcia twarzy i profilu, wszystko jest jak w filmach. Kraty i  betonowa ławka z pierścieniami na kajdanki czekały obok.
- Już wyobrażałem sobie, że jestem w kajdankach lecących samolotem do Moskwy, ale tutaj nagle zostaliśmy nagle zwolnieni, a nawet dostaliśmy   babeczki  z ciasta  jako rekompensate. Ameryka ma bogate doświadczenie niewolnictwa i, jak się okazało, nie rozdaje niewolników, nie odesłali nas
- Przejście graniczne zajęło 7 godzin, najdłużej w mojej praktyce. 
- Ogólnie rzecz biorąc, jeździmy teraz po stanach i zastanawiamy się nad uzyskaniem azylu od agentów FSB, 

 Na zdjęciu fragment protokołu przesłuchania.
 
--------------------
Istnieje  prawdopodobieństwo, że w pierwszym kraju podobnym do Wenezueli Yana  zostanie schwytana i odesłana do Moskwy a tam oskarżona o handel niewolnikami, zdradę, topienie lodu na Antarktydzie itp. Zresztą kiedy sprzedajesz ludzi, może ci się przydarzyć wiele różnego rodzaju śmieci i nikt nie będzie tym specjalnie zdziwiony. Dobrze że nie  ma  "zdradę ojczyzny" lub "wroga ludu" bo to kończy się konfiskatą. 
---------------------
Jeszcze wypis z lokalnej prasy:
 
Przepłyneli  z Chukotki do  USA obok strażników granicznych
 

Wczoraj, 27 sierpnia, dwóch Rosjan podróżujących katamaranem przybyło do amerykańskiego miasta Nome na Alasce, gdzie zarejestrowali przejście graniczne w USA i otrzymali pieczątki w paszportach. W tym samym czasie podróżnicy oficjalnie nie opuścili Rosji - w Cieśninie Beringa zgubili drogę we mgle i przypadkowo znaleźli się na amerykańskich wodach terytorialnych, donosi agencja informacyjna Czukotka.

   "Weszliśmy  w gęstą mgłę. Łatwo jest zejść na manowce. Oba oceany uspokoiły się z niecierpliwością. Po 14 godzinach płynięciai mgła opadła i pojawił się Cape Cape Wales. Walia Alaska. Stany Zjednoczone Ameryki "

 Katamaran podróżnych znajdował się niedaleko miasta Walii, ale odprawa celna obowiązuje tylko w Nome, gdzie lokalne władze informowały o pojawieniu się nagle Rosjan. Jednak nie zastosowali żadnych sankcji wobec cudzoziemców,  ponieważ posiadali amerykańskie wizy, dostali znaczki wejściowe w Nome.

 Anadyr Service FSB Rosji Departament Straży Granicznej Wschodniego Regionu Arktycznego zasugerował, że podróżny powinien zwrócić się o pomoc z najbliższego rosyjskiego konsulatu na Alasce w celu zorganizowania powrotu na terytorium Rosji.  

© znajomi Nieznajomi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci